Clubture festival

Od 5. do 8. lipnja, u Klubu Molekula, ali i na drugim lokacijama diljem Rijeke održat će se kulturna manifestacija pod nazivom Clubture festival na kojoj vas očekuju predavanja, filmovi, izložbe, koncerti, instalacije i još mnogo toga.

Povodom godišnje konvencije udruga koje djeluju unutar Saveza udruga Klubtura, prilikom koje predstavljaju svoje programe, ove se godine, u suradnji s riječkim Savezom udruga Molekula, kao svojevrsni presjek rada nezavisne kulturne scene održava i Clubture festival.

Sva događanja odvijaju se u Molekuli (Delta 5/I), ako nije drugačije navedeno. Ulaz na sva događanja je besplatan, osim na 100% domaći hip-hop.

ČETVRTAK, 5.6.
l 16:00 NEZAVISNA KULTURA U RAZVOJU GRADOVA, tribina
l 20:00 Grupa autora: OTOMPOTOM – TWO, kratki filmovi [org: Otompotom, ZG]
l 20:30 Grupa autora: NA EX, dokumentarni film, premijera! [org: FadeIn, ZG]

PETAK, 6.6.
l 19:00 Gordan Bosanac, Zvonimir Dobrović (ur.): USMENA POVIJEST HOMOSEKSUALNOSTI, predstavljanje knjige [org: Domino, ZG]
l 20:00 Bruce LaBruce: OTTO, OR UP WITH DEAD PEOPLE, igrani film, hrvatska premijera! [org: Domino, ZG]
l 21:00 – 04:00 Stereo dvorana, 100% DOMAĆI HIP-HOP, koncert:

DJEČACI (ST),
VRTLIN CREW (KŽ),
ART HOP (DU)

+ dnb live act:
LOOPJUNKIES CREW (ST)

+ Arhitech music predstavlja:
File & Kuki, Suicide, Jason, Denno (Arhitech music, RI)
& Scrilla i Kwasou (Arhitech music, PU)
& gosti Arhitecha: KolektorZ, Robi, ProtiV (PU)

+ DJ support: BRONSON

- upad 25 kuna

SUBOTA, 7.6.
l 19:00 Ljubomir Grgurević, Antonia Martinčić, Željka Horvat, Alen Kapidžić: čitaonica poezije, voditeljica Jelena Tondini [org: Orlando, DU; Katapult, RI]
l 20:00 Slaven Tolj (priredio): VIDEO SELEKCIJA RIJEKA, video radovi [org: Art radionica Lazareti, DU]
l 21:00 Barbara Blasin: UGROŽENA ČESTICA, modna revija [org: BLOK, ZG]
l 22:00 – 01:00 METAMEDIA SOUNDSYSTEM, live act, DJ-i, VJ-i [org: Metamedij, PU]
l 23:30 – 01:00 LA CASA FANTOM, koncert [org: Škatula, RI]

NEDJELJA, 8.6.
l 19:00 Dom za starije i nemoćne osobe Kantrida, Đuro Catti 6, Željko Zorica: PROJEKT CARMEN, dokumentarni film i diskusija [org: Studio Artless, ZG]
l 21:00 Martina Globočnik: VRAGOVI CRVENI, ŽUTI, ZELENI, dokumentarni film [org: FadeIn, ZG]
l 22:00 Ivan Zidar: NEBO NAD ROJCOM, dokumentarni film [org: Metamedij, PU]

SVAKI DAN
l 19:00 - 21:00 Ivana Vratarić: PRIMARNI LJUDSKI STRAH BR. 2, instalacija [org: Kontejner, ZG]
l 00:00 - 24:00 Trg Sv. Barbare, Grupa autora: KVAČICE UZVRAĆAJU UDARAC, instalacija [org: Otompotom, ZG]
l 00:00 - 24:00 Korzo, Molekula 10:00 – 22:00 Barbara Blasin: UGROŽENA ČESTICA, izložba fotografija [org: BLOK, ZG]
l 18:00 – 22:00 Antonio Ursić: ZAJEDNO SAMI, izložba fotografija [org: Orlando, DU]

Detaljnjije informacije o programu i izvođačima naći ćete ovdje, a svakodnevne najave i izvješća s festivala možete čitati na rirock.net.

Organizatori: Savez udruga Klubtura i Savez udruga Molekula